Sprzedaż samochodów osobowych

Jeśli chcesz dodać ogłoszenie zaloguj się na

Ogłoszenia motoryzacyjne

 • Skoda Fabia

  Typ:

  Hatchback


  Rok:

  2004


  Paliwo:

  Benzyna


  Pojemność:

  1198 cm3


  Moc:

  55 KM


  Cena:

  3 990 zł


  Lokalizacja:

  Lipiany


  Skoda Fabia
 • Volvo V70

  Typ:

  Combi


  Rok:

  2008


  Paliwo:

  Benzyna


  Pojemność:

  1998 cm3


  Moc:

  145 KM


  Cena:

  26 900 zł


  Lokalizacja:

  mysłowice


  Volvo V70
 • Hyundai ix35

  Typ:

  Suv


  Rok:

  2013


  Paliwo:

  Benzyna


  Pojemność:

  1598 cm3


  Moc:

  135 KM


  Cena:

  52 500 zł


  Lokalizacja:

  Łódź


  Hyundai ix35
 • Toyota Prius

  Typ:

  Sedan


  Rok:

  2010


  Paliwo:

  Hybryda


  Pojemność:

  1800 cm3


  Moc:

  122 KM


  Cena:

  20 900 zł


  Lokalizacja:

  Mikołów


  Toyota Prius
 • Toyota Prius

  Typ:

  Sedan


  Rok:

  2012


  Paliwo:

  Hybryda


  Pojemność:

  1800 cm3


  Moc:

  122 KM


  Cena:

  33 800 zł


  Lokalizacja:

  Mikołów


  Toyota Prius
 • Kia Picanto

  Typ:

  Hatchback


  Rok:

  2004


  Paliwo:

  Benzyna


  Pojemność:

  999 cm3


  Moc:

  61 KM


  Cena:

  3 900 zł


  Lokalizacja:

  Warszawa


  Kia Picanto

Zobacz wszystkie ogłoszenia samochodów osobowych

Jak szybko sprzedać swoje auto?

Wielu kierowców decyduje się na sprzedaż swojego obecnego auta, po to, aby wymienić je na nowszy i lepszy model. Nikt jednak nie lubi, gdy temat samej sprzedaży trwa zbyt długo. Samochody osobowe stanowią największą część gałęzi motoryzacji – dostępnych aut jest tak wiele, że czasem ciężko jest przebić się ze swoją ofertą. Sprzedaż samochodów nie musi być jednak tak problematyczna, wystarczy dobrze podejść do tematu. Przede wszystkim należy przygotować auto – na tym skupiliśmy się szerzej w akapicie poniżej. Kolejnymi krokami jest dobry opis i konkurencyjna cena. Warto w tym celu przejrzeć oferty sprzedaży podobnych modeli na portalach motoryzacyjnych.

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Sprzedający często nie zaprzątają sobie głowy czymś takim jak przygotowanie do sprzedaży. Auta osobowe przy tak dużym rynku muszą się wyróżniać, a jednym z elementów jest właśnie zadbana karoseria czy wysprzątane wnętrze. Dlatego przed wykonaniem zdjęć, lub przed oględzinami potencjalnego kupca, warto wysprzątać auto z zewnątrz jak i wewnątrz, a następnie zrobić dobre zdjęcia w fajnej scenerii. Nie róbcie zdjęć przed garażem lub w ponurym blokowisku, to nikogo nie zachęci. Lepszy jest za to opustoszały parking, lub poboczna, rzadko uczęszczana dróżka. Nie ukrywajcie również wad – zarysowania, otarcia lub inne uszkodzenia lepiej od razu wskazać i zaproponować ewentualne obniżenie ceny.

Ogłoszenia sprzedaży na portalach

Trzeba mieć na uwadze, że czasy, kiedy karteczka włożona za szybą samochodu z dopiskiem „Sprzedam auto” to zdecydowanie za mało. Sprzedający chce dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, a tym samym potencjalnych nabywców. Co zatem zrobić? To proste – należy skorzystać z dedykowanych portali, na których można dodawać ogłoszenia motoryzacyjne. Jednocześnie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy nasza cena jest konkurencyjna nie tylko lokalnie ale i w szerszym okręgu – pamiętajmy, że za dobrą ceną nabywca jest w stanie obecnie pokonać nawet pół Polski.


Sprzedaż samochodów przez internet

Sprzedaż aut przez Internet zdobywa z roku na rok coraz większą popularność. Raz są to strony komisów, które uświadomiły sobie coraz większą rolę Internetu w sprzedaży, a dwa to wirtualne salony dealerów. Według statystyk w roku 2020 z racji pandemii sprzedaż internetowa wzrosła ponad 3 krotnie (300% wzrosły obroty całego e-commerce) a to nie ominęło też rynku samochodów używanych. Warto dodać, że liczba rejestracji pojazdów używanych spadła w kwietniu o 37%, gdy w tym samym czasie liczba rejestracji samochodów nowych spadła aż o blisko 83%.

Według instytutu SAMAR auta z silnikiem Diesla jakie napływają do naszego kraju są młodsze (średnio mają niecałe 11 lat), benzynowe mają średnio 12,5 roku. Najczęściej wybieranym modelem jest Audi a4, Astra, Volkswagen Passat.

Salonowe auto i rejestracja przez Internet

W przypadku aut nowych wiele ułatwia ich rejestracja on-line. Zmiana ta ma za zadanie ułatwić życie kierowcom, którzy prawdopodobnie z braku czasu zdecydowali się na zakup właśnie przez internet. Sprzedaż samochodów  jak widać rozwija się i są czynione kroki ku temu, by czynność ta była maksymalnie ułatwiona. Leasing on-line, e-dealerzy, a teraz rejestracja pojazdu bez wychodzenia z domu.

Nowa usługa sprawia, że samochód może zarejestrować uprawniony do tego przedstawiciel dealera lub salonu sprzedaży. Nabywca zobowiązany jest jedynie przekazać pisemne upoważnienie podpisane własnoręcznie lub elektronicznie.

Weryfikacja pojazdu używanego przy zakupie on-line

W przypadku samochodu używanego mamy także udogodnienia. Możemy sprawdzić historię auta za pomocą kilku kliknięć, możemy oglądać zdjęcia, a w ostatnim czasie możemy przy pomocy aplikacji pooglądać pojazd na żywo.

Zdecydowanie bezpieczniej dla kupującego jest dzisiaj kupić pojazd przez Internet. Może praktycznie tak jak na żywo dokonać weryfikacji pojazdu, a wiele firm sprzedających używane pojazdy bardzo dokładnie je opisuje, a nawet daje gwarancję nie wliczoną w cenę pojazdu. Rynek jest bardzo konkurencyjny i to sprawia, że korzysta konsument.